Η ισχυρή παρουσία της Rontis στην εγχώρια και διεθνή αγορά υγείας οδήγησε στην ανάπτυξη του τομέα των δερμοκαλλυντικών, παρέχοντας προϊόντα υψηλής ποιότητας και αποτελεσματικότητας, που απευθύνονται τόσο στο ευρύ κοινό, όσο και σε πιο εξειδικευμένες ανάγκες.
Πρόσφατα η Rontis εισήγαγε στην ελληνική αγορά τη σειρά καθημερινής περιποίησης και αντηλιακής φροντίδας Novalou. Τα προϊόντα της σειράς Novalou είναι ειδικά σχεδιασμένα και μελετημένα ώστε να καλύπτουν τις ανάγκες του βρεφικού και παιδικού δέρματος προσφέροντας ολοκληρωμένη φροντίδα και προστασία.
Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης και σε αυτό τον τομέα, η Rontis δημιούργησε τη νέα εξειδικευμένη σειρά Novatopia για την καθημερινή φροντίδα και ολιστική περιποίηση του ευαίσθητου, ξηρού και ατοπικού δέρματος. Ειδικά σχεδιασμένη για τις ανάγκες του ατοπικού δέρματος, συμβάλλει αποτελεσματικά στην επανόρθωση του επιδερμικού φραγμού, στη μείωση του ερεθισμού και της φλεγμονής.