Η Rontis ολοκλήρωσε επιτυχώς την δεύτερη συνάντηση με τους συνεργάτες της (στον τομέα των ενδοαγγειακών συσκευών), η οποία έλαβε χώρα στην Αθήνα στις 19 – 20 Σεπτεμβρίου 2013.
Μία διεθνής συνάντηση προερχόμενη από 18 χώρες και αποτελούμενη από 27 Επιχειρηματικούς Εταίρους και 8 Επαγγελματίες Υγείας, αντάλλαξαν ιδέες όσον αφορά στις επιστημονικές, κλινικές και επιχειρηματικές πτυχές του ευρύτερου τομέα των ιατροτεχνολογικών συσκευών και συγκεκριμένα για τον κλάδο της επεμβατικής Καρδιολογίας και Ραδιολογίας.
Ο πρωταρχικός στόχος της συγκεκριμένης εκδήλωσης ήταν οι συνεργάτες μας να γνωρίσουν την εταιρεία μας σε μεγαλύτερο βαθμό και να κατανοήσουν το εύρος και το βάθος των δυνατοτήτων της, να τους ενημερώσουμε για τις αλλαγές στο χαρτοφυλάκιο μας και ταυτόχρονα να οργανώσουμε Β2Β συναντήσεις ώστε να εξετάσουμε την πρόοδο της συνεργασίας μας καθώς και να ενισχύσουμε τη μεταξύ μας σχέση.
Στελέχη της εταιρείας μας είχαν την δυνατότητα να παρουσιάσουν το νέο σχήμα της εταιρείας, να ενημερώσουν για τους νέους ρόλους που έχουν δοθεί και πιο συγκεκριμένα για το εύρος των δυνατοτήτων σε πολλαπλούς τομείς όπως το Φαρμακευτικό Τμήμα, το Τμήμα Δερμοκαλλυντικών και το Τμήμα Βρεφικής Διατροφής πέρα από το τμήμα ΙατροτεχνολογικώνΠροιόντων για το οποίο οι συνεργάτες μας είναι ήδη ενήμεροι.
Η συγκεκριμένη συνάντηση ήταν μια ευκαιρία για την παρουσίαση των νέων προϊόντων της Rontis και συγκεκριμένα για το Cronus Jet Balloon (νεφρική απονεύρωση).
Παρόντες στην συγκεκριμένη εκδήλωση, πέραντων ιδιοκτητών και των ανώτερων στελεχών της Rontis, ήταν και εκπρόσωποι από το τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης από το Εργοστάσιο της Λάρισας. Όλοι κατάφεραν να δώσουν μια διαφορετική προοπτική στις συζητήσεις που έγιναν και στα μελλοντικά σχέδια τα οποία παρουσιάστηκαν από την εταιρεία μας.
Ακολουθώντας το κλείσιμο της εκδήλωσης, παρατέθηκε δείπνο σε όλους τους συμμετέχοντες το απόγευμα της Πέμπτης,ενώ την Παρασκευή οι φιλοξενούμενοι μας είχαν τη την δυνατότητα να ξεναγηθούν στην Ακρόπολη και στο καινούργιο μουσείο. Ήταν ένα διήμερο στη διάρκεια του οποίου ήμασταν πλήρως επικεντρωμένοι στους πιο σημαντικούς συναδέλφους μας στον κόσμο: στους διανομείς μας.