Η Rontis Hellas με δύο νέες συνεργασίες (GivenImaging – Medi-Globe) δημιούργησε ένα νέο τμήμα το Ενδοσκοπικό και συμμετέχει ενεργά στην προσπάθεια εξέλιξης του τομέα της Γαστρεντερολογίας στην Ελλάδα με επιστημονική και τεχνική υποστήριξη στις αντίστοιχες μονάδες και κλινικές των νοσοκομείων, δημοσίου και ιδιωτικού φορέα.
Ο στόχος της εταιρείας μας, όπως και σε κάθε τομέα στον οποίο αναμιγνύεται, είναι να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στην εγχώρια αγορά όσο άφορα το κομμάτι της Γαστρεντερολογίας και Ενδοσκόπησης .